Alfa Net   İmaj Yönetimi, Kariyer Yönetimi, Kişisel Markalaşma, Online ve Offline Ünvan Yönetimi ve  Profesyonel Ağ Kurma sürecinde uzman danışmanlık ve koçluk hizmetleri ile yaşamınıza değer katar

                                                                   

Bulunduğunuz Yer ile

Olmak İstediğiniz Yer Arasında Köprü

ANKARA  ÜNİVERSİTESİ   FİKRÎ ve SINAÎ HAKLAR ARAŞTIRMA ve UYGULAMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ tarafından düzenlenen Petek Kabakcı tarafından verilen KİŞİSEL MARKALAŞMA KONFERANSI 18 Haziran 2012 tarihinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde gerçekleştirildi.

 

Katılımcıların yoğun ilgisi ve olumlu geribildirimleri konunun öneminin kavrandığını ortaya koydu.


Katılımcılara izlenimlerini sorduk, hem konu hakkında hem Petek Hanım hakkında: 


Ticari markalaşmanın yanı sıra, kişisel markalaşmanın, zaten farklılığı kesin olan insanların ve hizmetlerin farklılığının vurgulanması ve kolayca ifade edilmesi konusundaki işlevini daha çok fark ettim.

 

Özel olarak çalışmaya başladığım için kişisel markalaşma sürecinin sonunda hedef kitleye daha kolay ulaşabileceğimi, çok fazla açıklama yapma gereği olmaksızın, birkaç cümle ile kendimi, çalışma tarzımı ve yöntemlerini anlatabileceğimi düşünüyorum. Zaten farklı olan kişilik özelliklerimin ve iş yapma yöntemlerimin, kişisel markalaşma sonucunda hedef kitle tarafından bilinirliğini ve tanınırlığını büyük ölçüde artıracaktır.

 

Konusuna hâkim, anlattığı bilgileri özellikle kendi iş hayatında sindirebilmiş, uygulayabilmekte, bu nedenle danışan kişilere de yardımcı olacağı konusunda güven veren bir iş kadını olduğunu düşünüyorum

 
Prof. Dr. Arzu Oğuz
 


Kişisel markalaşma, bireyin öznel yetkinliklerini tanımlayan belirgin özelliklerin öne çıkartılarak  tanınmasıdır. Seminer, gerek bireysel ve gerekse kurumsal anlamda marka olabilmenin incelikleri üzerinde yoğunlaşmış ve etkili olmuştur.


Üst yönetim görevlerinde bulunmuş birisi olarak, her düzeyde çalışan yöneticiler ve diğer kariyer mensuplarının ihtiyaç duyduğu konular üzerinde dururulmasını çok beğendim. Aynı zamanda üst düzey yöneticiler için koçluk ve imaj danışmanlığı görevi de bulunan sayın Petek Kabakcı'yı  kutlarım.


Haftalık makalemde de değindiğim gibi, uluslar arası tanınırlığı ve danışmanlığı bulunan sayın Kabakcı’nın verdiği izlenim, interaktif bir sunum tarzı, konusuna hâkim, bilgisi ve deneyiminden kaynaklanan öz güveniyle ve o mükemmel zarafetiyle etkili bir izlenim bırakmıştır.


Dr. Necmettin Karakuş

 

 

Öncelikle kişisel markalaşmanın dijital ortamda daha hızlı olablileceği ilgimi çekti. Kişisel markalaşma ve gelişim konularında konferanslarınızdan her zaman faydalanmak isterim. 

Petek Hanım pozitif, sakin, elegan ama kararlı ve karşısındakine ışığını verebilen bir kişilik. 

Av. Nilgün Özonur 


Marka olmak ve hedeflerimi yakalayabilmek konunun en etkileyici yönüydü. Hayalleri olmayan bir toplumdan hayallerini gerçekleştirme amacıyla yarışan bir topluma dönüşüm için böylesi çalışmalara ihtiyaç var. 

Petek Hanım nezaket ve ölçüyü bütünleştirmiş bir hanımefendi. 

Av. Yılmaz Bölükbaşı


Kişisel markalaşmanın çağımızda hedef kitleye ulaşmak ve orada kalıcı olmak için önemli olması beni etkiledi. 

Petek Hanım öz güvenli, etkili, açık, zarif. 

Özlem Günel 


Türkiye için harika bir iş yapıyorsunuz, lütfen cesaretle devam ediniz. 

Petek Kabakcı iyi bir marka, müthiş etkileyici.

Ömer Faruk Çelebi 


Konferansın beni en çok etkileyen yönü hangi işi yaparsak yapalım hepimizin faydalanabileceği tavsiyeler verilmiş olmasıdır. 

Petek Hanım kendine güvenen ve mütevazi, samimi, başarılı ve değerleri olan bir insan. 

Av. Bengü Didem Özyılmaz 


Hayata aktif olarak katkı yapmamızı öneriyorsunuz. Kişisel markalaşma ile hem kendi hayatımıza hem de başkalarının hayatına katkıda bulunma hedefi çok etkileyici. Kişilere ve şirketlere bu bilgileri vermeniz çok yararlı olacak. İçine kapalı toplum yapısından dünyanın saygın bireyleri, kurumlarını yetiştiren bir topluma giden yolda çok önemli bir girişim. 

Petek Hanım yenilikçi, yardımsever, samimi, saygın, topluma yararlı bir insan. Bizden birisi.

Halil Deligöz 


Amaçlarıma ulaşmamı kolaylaştıracağını düşündüğüm kişisel markalaşma süreci yaşamımın daha verimli, daha doyumlu ve daha faydalı olmasını sağlayacaktır.

Petek Hanım işinde uzman ve samimi. 

Sinem Uslu 


Yeni bir markalaşma çalışması içinde olduğumuz için sunumu ilgiyle dinledim ve markalaşmanın her aşaması hakkında bilgi sahibi oldum. Beynimde kıvılcımlar oluşmuş durumda. 

Petek Hanım işine ve konusuna çok hakim ve değerli bir hanımefendi. Bu son derece verimli sunum için kendisine teşekkür ederim. 

Gültekin Bulut 


Markalaşmanın yalnızca ticari ve sanayi ürünler için değil kişiler için de gerekli ve yararlı olduğu beni etkiledi. Kişisel markalaşmanın yaşamımıızda, iş ve aile ortamımızda bizi çok olumlu etkileyeceğini düşünüyorum. Böyle bir konferansta bulunmaktan çok yararlandım ve mutlu oldum. 

Petek Hanım konusuna hakim, güleryüzlü, sempatik ve olduğu gibi görünen birisi. Diğer konferanslarına da katılmaktan memnuniyet duyarım. 

Av. Mustafa Abbak 


Kişisel markamızı ortaya çıkartma aşamasından sonra markayı hedef kitleye anlatma kısmı ilgimi çekti. Kişisel markalaşma süreçlerini anlamanın daha profesyonel düşünmemi sağlayacağına inanıyorum. 

Petek Hanım konusuna hakim ve yeterince profesyonel. 

Ertan Özönder 


Uzun yıllar içinde oluşturduğumu düşündüğüm kişisel ve profesyonel imajımın markaya dönüştürülerek daha da güçleneceğine inanıyorum.

Petek Hanım’ın bu işi kalbiyle, severek yaptığını hissetmek bana keyif verdi. 

Dr. Meral Aykaç 


Kişisel markalaşma için gerekli koşulların yaratılması, nelerin yapılıp nelerin yapılmayacağı konusundaki görüşleriniz bakış açımı farklılaştırdı ve geliştirdi. Çok net ve öz bilgiler vererek konunun rahat anlaşılmasını sağladınız.

Füsun Atasay 


Kısa ve öz şekilde, az zamanda çok bilgilendim. 

Petek Hanım akıllı, hanımefendi ve akıcı. Akılda kalan bir hitabet.

Av. Tuna Peker 


Yapılan işlerde nasıl farklılaşılabileceği, daha az yorularak, boşa zaman ve para harcamadan hedef kitleye ulaşma ve kişisel tarz oluşturmayla ilgili temel ve pratik bilgiler verildi. 

Petek Hanım konusuna hakim, kendisini iyi ifade eden, kendinden emin, diksiyonu ve Türkçesi düzgün çok yararlı konular aktaran değerli bir konuşmacı.
 
Prof. Dr. Yaşar Aykaç 


Kişisel markalaşmanın muhakkak uygulanması gereken bir süreç olduğuna inanıyorum. Sunum özet ve önemli noktalara değindi.


Petek Hanım yavaş ve temiz bir dille konuşuyor. Ses tonu amaca uygun.


Hasan Baltaler
Sunum farkıdanlık kazanmamızı sağladı. Kişisel markalaşma sıradanlıktan kurtulmak ve olumlu yönlerimizi ön plana çıkartmak için faydalı.


Petek Hanım insana hoş gelen, ferahlatan bir görünüş, ses tonu ve davranış bütünlüğü sağlayarak sunumu daha da dinlenir ve daha da ilgi çekici duruma getirdi.


Ayçe G. ÖzerKişisel markalaşma üzerine aktarılanlar hem farkındalık yarattı hem de markalaşma yolunda atılacak adımlar ve işlevleri hakkında bilgilendirdi. 

Petek Hanım pozitif, bakımlı, yol gösterici, donanımlı.

Efkan Keleş

 
Kişisel markalaşma saygınlık kazandıracaktır, güven verecektir, kendimizi daha iyi anlatmamızı daha net ifade etmemizi sağlayacaktır. Bu tür konferansları daha sık yapmanızı isterim. 

Petek Hanım nazik ve kibar olduğu kadar güçlü ve kendinden emin bir hanım. 

Sevim Yiğit 


Kişisel markalaşma ile sahip olduğumuz değerleri karşımızdakilere daha etkin bir şekilde yansıtabileceğimizi düşünüyorum. 

Petek Hanım konularına hakim, donanımlı, zarif. 

Berrin Bingöl